WMS – magazynowy system informatyczny

Magazynowy system informatyczny (ang. Warehouse Management System, WMS) – program do zarządzania ruchem produktów w magazynach, wykorzystywany w logistyce.

 źródło: wikipedia.pl

WMS - co to jest?

System WMS służy do zarządzania gospodarką magazynową, a co za tym idzie usprawnianiem wszystkich procesów które zachodzą w magazynie.

Magazynowy system informatyczny pozwala na śledzenie aktualnych stanów magazynowych, postępów w realizacji zamówień, jak również ułatwia uzyskanie statystyk dotyczących obrotów towarami.

Co zyskujesz dzięki korzystaniu z WMS?

1. Bezbłędna lokalizacja produktów  – każda sztuka otrzymuję swoją lokalizację na magazynie, dzięki czemu posiadasz informacje na temat aktualnego stanu czy miejsca składowania.

2. Kontrola przebiegu operacji – zmiana lokalizacji, pobranie towaru do realizacji, zwrot produktu, przyjęcie na magazyn – wszystko w jednym miejscu!

3. Data ważności produktów – w trakcie przyjęcia towaru istnieje możliwość wprowadzenia terminu przydatności. To rozwiązanie zapewnia dotarcie pełnowartościowego towaru do Twojego klienta oraz korzystanie przy realizacji  zamówień w pierwszej kolejności z towarów o najkrótszej dacie.

4. Weryfikacja poprawności dostaw –  sprawdzenie ilości, stanu asortymentu czy jego rodzaju jest bardzo ważne dla sprzedawców. Twój klient chce mieć pewność, że zamawiany przez niego produkt jest dostępny w deklarowanej przez Ciebie jakości i ilości.

NASZA RADA:

Skorzystaj z naszego systemu WMS oraz pozostałych rozwiązań logistycznych i zyskaj darmowe 30 dni magazynowania dla każdej ze swoich dostaw!

The leader of the fulfillment industry in Poland, offering the best solutions for e-commerce.

69-100 Słubice
(Poniedziałek - Piątek)
06:00 - 15:00