Usługi magazynowe – kompleksowa obsługa logistyczna

Coraz większy odsetek sprzedawców internetowych decyduje się na korzystanie z usług magazynowania. Pozwalają one właścicielom e-commerce’ów optymalizować koszty i doskonalić jakość obsługi klientów. Na czym dokładnie polegają i kiedy warto się na nie zdecydować? Na te pytania odpowiemy w naszym krótkim poradniku.

Usługi magazynowe — czym są?

Usługi magazynowania świadczone są przez wyspecjalizowanych operatorów, którzy oferują swoim klientom przestrzeń i inne zasoby niezbędne do składowania towarów. Korzystając z takiego rozwiązania, właściciele sklepów internetowych powierzają kluczowe procesy logistyczne specjalistom i redukują koszty prowadzenia działalności. Dzięki temu są w stanie zagwarantować swoim klientom szybkie i bezpieczne dostawy.

Operatorzy zajmujący się logistyką kontraktową wyręczają bowiem swoich klientów nie tylko w magazynowaniu towarów, ale także w realizowaniu zamówień, a więc ich pakowaniu i wysyłce. Wszystko to sprawia, że właściciele e-commerce’ów zamieniają stałe koszty prowadzenia magazynów na koszty zmienne usług logistycznych, ściśle uzależniając swoje wydatki od generowanych przychodów.

Zakres usług magazynowych

Zakres logistyki magazynowej zależy od oferty konkretnego operatora oraz wybranego przez klienta modelu. Niemniej, najczęściej obejmuje takie czynności jak:

 1. odbiór towarów,
 2. składowanie produktów w odpowiednich warunkach,
 3. konfekcjonowanie — czyli pakowanie i przepakowywanie zamówień,
 4. przygotowanie do wysyłki (np. etykietowanie, co-packing, kontrola jakości itp.),
 5. wysyłka zamówień do klientów końcowych,
 6. monitorowanie stanów magazynowych,
 7. obsługa ewentualnych zwrotów.

Kiedy warto zdecydować się na usługi magazynowania?

Choć skorzystanie z usług logistycznych może wydawać się kuszącym rozwiązaniem, to nie każdy właściciel sklepu internetowego skorzysta na nich w równym stopniu. Są one bowiem przeznaczone przede wszystkim dla średniej wielkości firm, które już nie mogą samodzielnie poradzić sobie z magazynowaniem towarów, ale jeszcze nie opłaca im się inwestycja we własne zaplecze.

Outsourcing logistyki magazynowania warto rozważyć także w następujących sytuacjach:

 • Brak wystarczającej przestrzeni magazynowej — gdy kończy Ci się miejsce w magazynie, a chcesz bezpiecznie i wygodnie składować nowe towary bez generowania dodatkowych kosztów.
 • Sezonowość sprzedaży — kiedy Twoje obroty zależą od sezonowych wahań i nie chcesz ponosić zbędnych kosztów w okresach przestojów.
 • Skomplikowane wymagania logistyczne — gdy działasz na dużym obszarze geograficznym lub sprzedajesz trudne w magazynowaniu towary.
 • Chęć optymalizacji kosztów i czasu pracy — kiedy szukasz oszczędności w firmie, a zamiast obniżać jakość usług, chcesz ją podnosić.
 • Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa — gdy zależy Ci na profesjonalnym zabezpieczeniu asortymentu przed takimi zagrożeniami jak kradzieże czy pożary.

Usługi magazynowe M.B.B. Logistics

W M.B.B. Logistics świadczymy wysokiej jakości usługi magazynowania. W naszej ofercie znajdziesz między innymi takie modele outsourcingu logistyki jak:

 • Fulfillment — najbardziej zaawansowany rodzaj usług składowania, który poza magazynowaniem towarów obejmuje również kontrole dostaw, monitorowanie zapasów, przepakowywanie produktów, kompletowanie zamówień i dostawę przesyłek. Jest to zatem kompleksowe rozwiązanie przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów. Możesz powierzyć nam swoje towary (pozyskiwane z hurtowni, od producentów czy też wytwarzane własnoręcznie), a my zajmiemy się ich magazynowaniem i dystrybucją.
 • Cross-docking — model logistyki, który polega na zastąpieniu magazynu strefą przeładunkową. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoje produkty przepakowywane są bezpośrednio z jednego środka transportu (dostawcy) do drugiego (kuriera). Unikasz więc etapu składowania towarów, minimalizujesz koszty i przyspieszasz realizację zamówień.
 • FBA&FBM — usługi magazynowania przeznaczone dla sprzedawców, którzy prowadzą swoją działalność na Amazonie. FBA (fulfillment by Amazon) to wygodne rozwiązanie polegające na powierzeniu wszystkich procesów logistycznych marketplace’owi pod warunkiem spełnienia określonych standardów (o co możemy dla Ciebie zadbać w M.B.B. Logistics). FBM (fulfillment by merchant) to natomiast model, w którym samodzielnie zajmujesz się magazynowaniem i realizacją zamówień lub powierzasz je zewnętrznemu operatorowi — właśnie takiemu jak M.B.B. Logistics.

Masz pytania dotyczące usług magazynowania? Napisz do nas!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usługach magazynowych lub zastanawiasz się, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie, koniecznie do nas napisz. Skorzystaj z formularza kontaktowego M.B.B. Logistics, a my chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Formularz kontaktowy


  2 Comments

  Comments are closed.

  The leader of the fulfillment industry in Poland, offering the best solutions for e-commerce.

  69-100 Słubice
  (Poniedziałek - Piątek)
  06:00 - 15:00