Jak wysłać paczkę do Niemiec? – Kurier do Niemiec dla Twojego sklepu internetowego

Polska jest znakomitym dostawcą usług oraz towarów dla klientów z Niemiec. Konkurencyjne ceny, niski koszt dostawy, bliska odległość to Polskie atuty w porównaniu z innymi zagranicznymi sklepami. Jak rozpocząć wysyłkę do naszych zachodnich sąsiadów i sprawić, żeby biznes ten był opłacalny?

Wysyłka paczki do Niemiec

beer-mug

Decydując się na dostawę do Republiki Federalnej Niemiec pod uwagę należy brać tylko sprawdzonych przewoźników oraz tych, którzy cieszą się dobrą opinią dotyczącej przesyłek kurierskich do Niemiec czy szybkich dostaw.

Podpatrzenie konkurencji w celu sprawdzenia kosztów i metod wysyłki będzie mądrym ruchem. Takie prześwietlenie rynku pozwoli Tobie dostosować swoje ceny oraz w przypadku składania zapytania do przewoźników określenie Twoich wymagań będzie znacznie prostsze.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Niemiec?

Koszt przesyłki uzależniony jest od przewoźników świadczących usługi w wybranym kraju i zwykle pod uwagę brane są dwa czynniki: waga oraz wymiary. Już po określeniu pierwszej zmiennej mamy okazję określić czy będzie to tania paczka do Niemiec czy koszt wysłania paczki zostanie podniesiony np. o przekroczenie wymiarów. Dodatkowo należy pamiętać, że każdy z przewoźników posiada osobne wymiary dla paczek standardowych oraz wymogi jakie musi spełniać paczka.

Z uwagi na dużą konkurencję na rynku przewoźnikow pod uwagę w trakcie zbierania informacji na temat cen wysyłki należy wziąć pod uwagę oferty od firm kurierskich z Polski oraz krajów sąsiadujących. Coraz częściej zagraniczni przewoźnicy chcąc być bardziej konkurencyjni poza własnym krajem decydują się na współpracę z zagranicznymi firmami – oferując korzystne ceny oraz czasy dostaw.

Jak długo idzie paczka do Niemiec?

W przypadku wysyłki z Niemiec do Niemiec będą to 24h od przekazania paczki do przewoźnika, a w przypadku przekazania z Polski 24-48h.

Czasy dostaw uzależnione są również od przewoźników lub form dostawy: dostawa pod adres, dostawa do automatu paczkowego lub punktu odbioru. 

Śledzenie przesyłek do Niemiec

Śledzenie przesyłek to standard, dlatego wszyscy przewoźnicy zapewniają taką usługę. Wyjątkiem będą np. przesyłki Deutsche Post bez usługi śledzenia które przeznaczone są w większości dla towarów o niskiej wartości, co oczywiście ma przełożenie na niższą cenę wysyłki.

W trakcie śledzenia przesyłki odbiorcy paczek otrzymują możliwość nanoszenia zmian: adresu dostawy, godziny odbioru czy przekierowania paczki do punktu odbioru. 

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Na początek warto zapoznać się z ofertą przewoźników przygotowaną np. na ich stronie internetowej – to będzie pierwsza ocena cen jakie można zaproponować klientom. Kolejna szansa na uzyskanie wyceny istnieje wtedy, gdy posiadasz umowę w kurierem i prosisz o rozszerzenie zakresu usług. Ostatni ze sposobów to skorzystanie z usług centrum logistycznego, które dzięki dużej liczbie wysyłek ma możliwość uzyskania najlepszych na rynku cen (cross-docking, cross-border).

Jak zamówić dostawę do Niemiec?

W przypadku korzystania z własnej umowy z przewoźnikiem jest to zależne od systemów kuriera. W większości sytuacji wystarczy pobrać etykietę i przekazać przesyłkę kurierowi, jeżeli posiadasz stałe odbiory to kurier odbierze przesyłkę do Niemiec tak jak w przypadku wysyłki do Polski.

Korzystając z usług centrum logistycznego wystarczy złożyć zamówienie i wprowadzić adres wybierając kraj wysyłki jako Niemcy. Dodatkowo dzięki opiece Customer Service masz możliwość uzyskania wyceny dla najlepszego lub najtańszego przewoźnika.

Co można wysłać w paczce do Niemiec?

Paczka do Niemiec nie powinna zawierać: narkotyków, alkoholu, tytoniu (we wszystkich formach), substancji niebezpiecznych, płynów, zwierząt, dzieł sztuki czy numizmatów. Pozostałe przedmioty nie podlegające tej klasyfikacji mogą być wysyłane bez problemu.

W przypadku zainteresowania usługami jednego z przewoźników możesz również otrzymać specyfikację, która określa wymogi dotyczące zawartości przesyłek oraz odpowiedniego ich oznaczenia np. w przypadku wysyłki baterii. 

Tania paczka do Niemiec – jak zaoszczędzić na wysyłce?

Korzystając z własnego kontraktu ciężko jest uzyskać od przewoźnika atrakcyjne ceny wysyłki, szczególnie kiedy rozpoczynasz swoją wysyłkę do Niemiec. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług zewnętrznego operatora logistycznego, który wysyła bardzo duża ilość przesyłek i jest w stanie wynegocjować dla Ciebie znacznie korzystniejsze ceny.

Rozważnym wyjściem jest również wysyłanie paczek o mniejszych wymiarach oraz wadze – np. dzieląc zamówienie na kilka pakietów. Dlaczego? 

Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć dopłat za tzw. Sperrgut – przesyłkę nadwymiarową. W zależności od przewoźnika opłata za taką paczkę może różnić się od kilku do kilkudziesięciu Euro co w przypadku większej ilości paczek jest mocno odczuwalne. 

Kurier do Niemiec - oferta dla naszych klientów

W przypadku skorzystania z naszych usług (fulfillment/cross-docking) nasi klienci posiadają możliwość uzyskania najlepszych na rynku cen wysyłki oraz najszybszej dostawy na terenie Niemiec.

Dzięki lokalizacji przy granicy polsko-niemieckiej (5 km) mamy możliwość korzystania z usług przewoźników jako lokalni klienci. Przekłada się to na czas dostawy do 24h, niskie koszty wysyłki oraz funkcjonowanie na zasadach przeznaczonych dla niemieckich klientów. Dodatkowo stałe odbiory realizowane przez niemieckich przewoźników zapewniają szybką realizację zleceń i dostaw.

Jesteś obsługiwany w sposób w jaki funkcjonują klienci w Niemczech, jednak korzystasz z niższych cen jakie zapewnia polski dostawca usług logistycznych.

The leader of the fulfillment industry in Poland, offering the best solutions for e-commerce.

69-100 Słubice
(Poniedziałek - Piątek)
06:00 - 15:00